Modernizacja Pododdziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego
oraz zaplecza sanitarnego Oddziału Kardiologicznego realizowana w ramach
projektu pn. „Kardiologia przyszłości
– Wzmocnienie potencjału Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego
we Wrocławiu do realizowania wysokospecjalistycznej opieki kardiologicznej”,
współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy
i Zwiększania Odporności (KPO), weszła w końcowy etap prac.
W ramach prowadzonych prac zakończono montaż nowoczesnych mostów
medycznych, które zapewnią odpowiednie warunki do prowadzenia
specjalistycznej opieki nad pacjentami oraz usprawnią codzienną pracę
personelu medycznego. Wykonano również montaż specjalistycznych wykładzin
przeznaczonych do obiektów ochrony zdrowia, spełniających wysokie standardy w zakresie trwałości, bezpieczeństwa oraz utrzymania warunków
higieniczno - sanitarnych.
Znacząco zaawansowane są prace w obrębie pomieszczeń sanitarnych. Większość łazienek została niemal całkowicie wykończona i przygotowana
do dalszych etapów wyposażania. Odnowione przestrzenie zyskały nowoczesny i funkcjonalny charakter, dostosowany do potrzeb pacjentów,
personelu. Równolegle kontynuowane są prace związane z uruchamianiem instalacji technicznych, wyposażaniem pomieszczeń
oraz przygotowaniem oddziału do odbiorów technicznych.
Prowadzone prace budowlane stanowią istotny etap realizacji projektu i wyraźnie przybliżają zakończenie modernizacji przestrzeni
Pododdziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego oraz zaplecza sanitarnego Oddziału Kardiologicznego. Inwestycja zapewni pacjentom bardziej
komfortowe i bezpieczne warunki pobytu, a personelowi medycznemu nowoczesną, funkcjonalną i lepiej dostosowaną do codziennej pracy
przestrzeń.
Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 22 658 174,93 zł, dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy wynosi 19 999 258,32 zł,
dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego wynosi 2 658 916,61 zł.
