ul. H. M. Kamieńskiego 73a 51-124 Wrocław
Slide
Infolinia / Rejestracja
bip

Trwa realizacja jednej z najważniejszych inwestycji dla dolnośląskiej onkologii.

Budowy nowego budynku Zakładu Patomorfologii oraz Poradni Onkologicznych.

Dziś odbyło się spotkanie poświęcone przyszłości szpitala oraz kierunkom

jego dalszego rozwoju. W wydarzeniu uczestniczyli Podsekretarz Stanu

w Ministerstwie Zdrowia Katarzyna Kacperczyk, Wiceprzewodniczący Sejmiku

Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski

oraz Ekspert Ministerstwa Zdrowia Łukasz Kaniewski.

Goście spotkali się z dyrekcją szpitala, rozmawiając o planach rozwoju organizacji,

wyzwaniach współczesnej ochrony zdrowia oraz możliwościach dalszego wzmacniania

potencjału diagnostycznego i leczniczego szpitala. Pani Minister odwiedziła również teren budowy nowego obiektu, zapoznając się z postępem prac

jednej z kluczowych inwestycji onkologicznych w regionie. Powstający obiekt realizowany jest w ramach inwestycji „Rozbudowa zespołu budynków

Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu Ośrodka Badawczo - Rozwojowegona potrzeby Zakładu Patomorfologii oraz Poradni

Onkologicznych wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia”.

Całkowita wartość inwestycji to blisko 80 mln zł. Projekt realizowany jest dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności

w ramach przedsięwzięcia: „Poprawa efektywności, dostępności i jakości opieki medycznej poprzez rozwój i modernizację infrastruktury

onkologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu”, przy współudziale środków własnych szpitala.

Nowa infrastruktura znacząco zwiększy dostępność i jakość diagnostyki oraz leczenia chorób nowotworowych.

Umożliwi szybsze wykonywanie badań patomorfologicznych, usprawni funkcjonowanie poradni onkologicznych i poprawi komfort pacjentów

z całego Dolnego Śląska. To inwestycja w nowoczesną medycynę, rozwój regionalnej onkologii i przede wszystkim w bezpieczeństwo

oraz zdrowie pacjentów.